Armaturka

Přehlídka výtvarných oborů ZUŠ Ústeckého kraje

Vernisáž

 | 10. 3. 2014 . 18:00 | Galerie Emila Filly

výstava trvá do 21. 3.

Pravidelně, každé tři roky, se koná přehlídka výtvarných oborů základních uměleckých škol, ze které vzejdou práce reprezentující náš kraj na celostátní přehlídce Oči dokořán ve Šternberku.

Pokaždé se učitelé schází v jiném městě kraje a letos máme k dispozici velkorysý prostor Galerie Emila Filly v Ústí nad Labem.

Přehlídky se tento rok účastní celkem 21 z 27 základních uměleckých škol Ústeckého kraje, které mají výtvarný obor: ZUŠ Bílina, ZUŠ Česká Kamenice, ZUŠ Děčín, ZUŠ Dubí, ZUŠ I.Kawaciuka Duchcov, ZUŠ Chabařovice, ZUŠ Chomutov, ZUŠ Jirkov, ZUŠ Klášterec nad Ohří, ZUŠ Libochovice, ZUŠ Litoměřice, ZUŠ Litvínov, ZUŠ Louny, ZUŠ F.L.Gassmanna Most, ZUŠ Most Moskevská, ZUŠ Postoloprty, ZUŠ Roudnice, ZUŠ Rumburk, ZUŠ Teplice, ZUŠ E.Randové Ústí nad Labem, ZUŠ Žatec.

Krajské kolo přehlídky obesílá učitel souborem prací, jímž dokládá systém své pedagogické práce. To je pro učitele velkým závazkem, aby vybral podle svého uvážení to nejlepší, co spolu se svými žáky za poslední tři roky vytvořil.  Učitelé se prezentují výtvarnými celky – řadami nebo projekty nebo jednotlivými pracemi. Letos se představí 54 výtvarných celků a cca 150 jednotlivých prací na různá témata a pokaždé je vyhlášeno i jedno společné (dobrovolné) téma – VELKÉ MALIČKOSTI.

Na výstavě můžete vidět různý přístup k výběru a zpracování námětů, uvažování a způsob tvořivé práce s dětmi i dospívajícími. Základní umělecké školy soustavně vzdělávají žáky od 5ti let až do dospělosti. Snahou učitelů je podílet se na výchově dětí, rozvíjet a kultivovat jejich osobnost, a to nejen po stránce umělecké, ale i osobnostní, rozšiřovat jejich obzor poznání pomocí vhodných témat.  Připravují také žáky ke studiu uměleckých škol.

fotogalerie