Armaturka

Notes on the Beginning of the Short 20th Century

Vernisáž

 | 21. 10. 2015 . 18:00 | Galerie Emila Filly

Reflexe 1. světové války
výstava trvá do 2. 12.

nbsc_vystava_titulka_web

Výstavní projekt NOTES ON THE BEGINNING OF THE SHORT 20TH CENTURY je výsledkem mezinárodní spolupráce několika evropských institucí zabývajících se prezentací současného výtvarného umění riesa efau. Kultur Forum v Drážďanech Le fabourg ve Štrasburku, MuseumsQuartier ve Vídni, NCCA Kaliningrad a Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně, respektive Galerie Emila Filly v Ústí nad Labem.

Projekt se zaměřuje na reflexi tématu 1. světové války – jak je historický odkaz vnímán v současné společnosti v politické, sociální, ale také místní a evropské rovině. Vystáva je koncipována jako putovní přehlídka, otevřený projekt, který je neustále doplňován a variován o nové pohledy zúčastněných krajin, specifické pohledy a témata. Základní syžet výstavy se dotýká otázky, zda může současné umění reflektovat historické události skrze soudobý pohled a jak v nás samotných přetrvává odkaz minulosti.

Kader Attia (FRA), Tatiana Fiodorova (MDA), Martin Chramosta (SUI), Sabine Groß (GER), Group San Donato (RUS, Oleg Blyablyas, Alexey Chebkin, Evgeny Umansky), Małgorzata Łuczyna a Jacek Złoczowski (POL), Ruppe Koselleck (GER), Martin Krenn (AUT), Olga Alia Krulišová a Jana Mořkovská (CZE), Anton Kuznetsov (RUS), Jérôme Leuba (SUI), François Martig (BEL), Radenko Milak (BIH), Mladen Miljanović (BIH), Joachim Seinfeld (GER), Deborah Sengl (AUT), Martina Wolf (GER)

Kurátoři projektu: Frank Eckhardt a Andrea Domesle

fotogalerie
video
press