Armaturka

Free-feet

Vernisáž

 | 28. 1. 2015 . 18:00 | Pro design

studenti Ateliéru Design obuvi UTB Zlín
trvá do 4. 3.

web-pozvanka-free-feet-CZ

Uranbileg Altangerel, Alexandra Malarčíková, Miroslav Mihalik, Lenka Mlynarčíková, Barbora Ponížilová, Jana Rosíková, Martina Řiháčková, Leona Smržová, Helena Václavková, Kristina Zemanová

“Studium je zaměřeno na získávání znalostí a výtvarného rozhledu v oboru, rozvinutí tvůrčích postupů při navrhování, na úzkou spolupráci s průmyslovou výrobou a v neposlední řadě na profesionální komplementaci díla. Základní a nedílnou součástí výuky jsou tvůrčí projekty realizované pod vedením pedagoga. Koncepce výuky následuje baťovsko-kovářovskou tradici zlínské Školy umění. Pochopení přání zákazníka, porozumění požadavkům chodidla, znalost módních trendů, ale také technologicko-výrobních možností umožňuje studentům pokračovat a šířit baťovskou tradici u nás i ve světě.”

Prezentovaná díla vznikla v rámci ateliérových, semestrálních a bakalářských zadání. Mladí designéři se nechali inspirovat přírodními procesy, historickým obdobím nebo také literárními postavami a vytvořili sebevědomé extravagantní modely, jejichž jednotlivé příběhy jsou na výstavě přiblíženy úvodními texty samotných tvůrců. Vystavená obuv reprezentuje inovativní přístupy k formě a funkci a k uvažování nad obuví nejen jako nad nezbytným módním doplňkem, který si vybíráme podle účelu, počasí i momentální nálady, ale také jako nad uměleckým objektem. Hranici každodenní nositelnosti tato experimentální obuv sice přesahuje, ale díky tomu zde můžeme objevit mimo jiné i emotivní dílo Miroslava Mihalika “Femme Fatale”, které “(…) je jeho osobní výpovědí, názorem a ideou, jak vnést do světa obuvi a doplňků jistou formu tajemnosti, dominance a sexuálního náboje.”

fotogalerie
press