Armaturka

Design pro život – Nežnosti

Vernisáž

 | 12. 3. 2014 . 18:00 | Pro design

výstava trvá do 21. 3.

Aneta Bendáková, Renata Bachmannová, Pavlína Čambalová, Lucie Houdková, Kateřina Kučerová, Anna Marešová, Magdalena Čurdová

Sen, idea, návrh, realita… Výstava Design pro život – Něžnosti představuje práci mladých designérek, jejichž návrhy nezůstaly pouhými skicami, ale dočkaly se realizace. Participující autorky tak spojuje právě ona úspěšně završená cesta od myšlenky, přes výrobu až k rukám zákazníka.

Výstavu tvoří příklady designérské práce z různých oboru. Sklo, oděv, textil, design interiéru, grafika. Různorodost vystavených exponátu má veřejnosti ukázat, kde všude se nevědomky setkáváme s prací designérů. Studentům uměleckých fakult má výstava posloužit jako motivační impuls k další práci a jejich osobnímu a profesnímu růstu.

Podtitul výstavy, Něžnosti, odkazuje k hravosti, jemnosti a ladnosti. Ženskému elementu v tvůrčím procesu. Záměrem výstavy nebylo představit pouze práce designérek, ale postupným výběrem prací a jejich tvůrců se podařilo celou výstavu tematicky sjednotit a uzavřít.

press
fotogalerie