Armaturka

A5x25 – Ein Visualwanderer

Vernisáž

 | 22. 4. 2015 . 18:00 | Pro design

Vizuální vyprávění Irvandi Syafruddina o každodenních předmětech, které ho obklopují.

trvá do 20. 5. 2015

web-pozvanka_pro-design_a5x25-Ein-Visualwanderer_DL_210x99_CZ

Výstava A5x25 — Ein Visualwanderer je osobním a nejnovějším projektem grafického designéra Irvandy Syafruddina. Zároveň je jeho první samostatnou výstavou.

Na 25 listech formátů A5 (148 × 210 mm) prezentuje vizuální proměny 25 každodenních předmětů, živých organismů i architektury a zabývá se jejich formou, barvou, liniemi či celkovou charakteristikou. “Rád sleduji lidi a obyčejné věci kolem sebe. Naše oči často nejsou schopny zachytit mnoho vzácných momentů v každodenním životě, proto mě baví vytvářet z nich obrazové příběhy. Stavím vedle sebe velké a malé, tlusté a tenké, těžké a lehké… kontrastní tvary, jejichž prostřednictvím dokáži tyto vzácné chvíle zaznamenat. Hledám surrealistické momenty v reálných kontextech.”

Epické vizuální proměny představuje nejen prostřednictvím typografie, která je pro něj dominantní disciplínou, ale také skic, ilustrací nebo fotografií. Tento způsob vyprávění obrazem je pro Irvandyho, jako grafického designéra a umělce velmi důležitou součástí na cestě k jeho dalším kreativním projektům.

fotogalerie
press