Armaturka

Kabina

Experimentální prostor Kabina, má za úkol progresivní vyhledávání nových, inovativních cest a možností grafického designu a jeho výstupu. Snoubí se zde jak klasické, tak současné tiskové technologie. Díky práci s netradičním materiálem a postupy tisku, se grafický výstup pohybuje na hranici volné grafiky a umělecké tvorby.

x_MG_3190

Kurz pouze pro přihlášené školní skupiny.

Základní a střední školy si mohou domluvit individuální kurzy na e-mailu zikmundova@armaturka-usti.cz, na telefonu 724 106 590, nebo prostřednictvím na této stránce uvedeného formuláře.

Informace o programu:

Experimentální grafická dílna Kabina nabízí prostor pro sítotiskové realizace. Založil ji Michal Kukačka v roce 2013, v rámci svého doktorského studia na FUD UJEP. Zpočátku vznikla především pro studenty grafických ateliérů FUD UJEP, kteří neměli možnost vyzkoušet si realizaci vlastních návrhů a výrobu platili drahým komerčním studiím. Od roku 2014 je Kabina zpřístupněna dětem ze základních a středních škol.

Vybavení dílny:

– sítotisková dílna s karuselem pro potisk textilu
– vyvolávací místnost
– mycí box
– sítotiskový digitální stroj pro velkoformátový plošný tisk

  • Maximální počet účastníků: 25
  • Cena kurzu: 25 Kč

Lektor: Michal Kukačka

MgA. Michal Kukačka (nar. 1986 ve Vrchlabí) vystudoval ateliér Grafický design 1 u Karla Míška na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V současné době realizuje vlastní zakázky ve spolupráci s grafičkami Martinou Calajovou a Lucií Zelenou v ústeckém studiu Les kanců. Vedle komerčních realizací se věnuje podpoře neziskových organizací (např. vizuální styl pro Činoherák-Ústí). V rámci doktorského studia na FUD UJEP otevřel v Armaturce sítotiskovou dílnu, kde se zabývá experimentem v grafice a prostřednictvím workshopů zde umožňuje realizaci projektů i studentům UJEP a veřejnosti.